13531, Попільнянський район, с. Романівка.
Завідуюча: Авраменко Марія Дмитрівна
Відкритий для відвідувачів у 1990 році.
Літературна експозиція розміщена у 4-х залах меморіального приміщення, яке належало сім'ї поета, де пізніше була відкрита сільська школа, в якій вчителював М.Т.Рильський у 1918-1919 рр. Музейна кімната при школі була відкрита у 1965 році. Після переселення школи у спеціально побудовано приміщення почалось створення літературно-меморіальної експозиції В експозиції музею - матеріали про батьків та родину поета, експонати, що пов'язані з життям М.Т.Рильського в Романівці, а також численні документи, книги, фотографії, особисті речі, які розповідають про творчий шлях, громадську діяльність, захоплення видатного українського поета та про життєві долі багатьох талановитих людей так чи інакше пов'язаних з родиною Рильських.
Щороку, коли зацвітає бузок, проводиться літературно-мистецьке свято "Романівська весна" - свято краси рідного слова, рідної пісні, свято шани славному роду Рильських.
Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.
Музей працює для відвідувачів щоденно, крім неділі та понеділка з 10 до 18 год.
Кожна остання субота місяця - день безкоштовного сімейного відвідування музею.

Інформація сайту: http://prostir.museum/museums/ua