11704, м. Новоград-Волинський, вул. Соборності, 94.
Завідуюча: Римська Віра Омелянівна
Вихідні дні - понеділок
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у місті Новограді-Волинському був відкритий у 1970 році на честь століття з дня народження поетеси. На фасаді будинку музею встановлена бронзова меморіальна дошка (скульптор Г.І. Кальченко) з написом: "В цьому будинку в 1871 році народилася велика українська поетеса Леся Українка".
Перед будинком встановлено бронзовий бюст Лесі Українки (скульптор В.А.Дяченко).
Експозиція музею розташовано у 6 залах, 3 з них меморіальні. Експонуються особисті речі поетеси: вишита сорочка, спідниця, фартушок, стрічки, намисто, фарфорова чашечка та ін. 1993 року до меморіального будинку музею добудована частина приміщення, де сьогодні розміщена літературна експозиція, що розповідає про життєвий і творчий шлях письменниці. Гордістю музею є експоновані тут прижиттєві збірки творів поетеси, які вдалося розшукати і придбати в останні роки.
Сьогодні Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки зосереджує у своїй експозиції та у фондах більше 2 тис. основного та біля 1 тис. одиниць науково-допоміжного фонду. Музей підтримує найтісніші контакти з десятками культурних установ в Україні та за її межами. За роки діяльності музей відвідало біля 650 тис. чол., проведено понад 187700 екскурсій.
На літературно-мистецькі свята "Лесині джерела" та "Плеяди паростків Лесиного краю" злітаються молоді поети, кобзарі України, художні колективи, науковці країни, щоб засвідчити свою глибоку шану славній дочці народу, наповнити легені і душу цілющим повітрям і краєвидами над берегами Случі, які з дитинства і до кінця життя пам'ятала велика Поетеса.
Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.
Музей працює для відвідувачів щоденно, крім неділі та понеділка з 10 до 18 год. 

Інформація сайту: http://prostir.museum/museums/ua