Уже наступного року поряд із військовою технікою, що перебуває на озброєнні військ протиповітряної оборони Повітряних сил, з'являться зенітно-ракетні комплекси, що застосовуються у Сухопутних військах
Пам'ять про холодну війну між двома ядерними державами, Радянським Союзом і США, Скнилівську трагедію та інші сторінки нашої історії зберігають експонати військово-історичного музею Повітряних сил Збройних сил України.
Пам'ятник, літак Як-11, що при вході у музей, справжній ветеран. На ньому радянські льотчики билися у повітряних боях проти фашистських загарбників. Побачити на власні очі можна тут і зенітну гармату часів Великої Вітчизняної війни.
Широко представлена у експозиції музею військова техніка, що тривалий час була на озброєнні військ Протиповітряної оборони - різноманітні зенітно-ракетні комплекси та установки, радіолокатори. Кожний з експонатів маю свою славну історію. Візьмемо для прикладу  комплекс "РСД-10 пионер". Цієї балістичної ракети побоювалася навіть ядерна держава США. Адже радянській балістичній ракеті середньої дальності за своїми технічними характеристиками поступався навіть американський "першинг". "Піонер" міг нести ядерну боєголовку на дальності понад п'ять тисяч кілометрів. Коли ці ракети стояли на території України на бойовому чергуванні, вони перекривали за своїм радіусом практично всю Європу і Схід до Індійського моря і кордонів з Китаєм. Відповідно до договору про роззброєння між Радянським Союзом і США "піонери" та "першинги" були зняті з озброєння і знищені у 1987 році за спільним рішенням президентів Рональда Рейгана і Михайла Горбачова.
Неподалік від конкурента "першинга" розташувався найсучасніший у світі мобільний зенітно-ракетний комплекс С-300 В1, передбачений для знищення літаків і балістичних ракет на середніх висотах і дальностях. На відміну від "піонера" його не знято із озброєння. С-300 В1 активно використовують у багатьох країнах світу. Зокрема, в Україні ці комплекси забезпечують охорону АЕС та прилеглих до них територій, потужних промислових центрів - Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова.
Новинка музею - розумна крилата ракета Х-55. Вона здійснювала політ, огинаючи рельєф місцевості навіть на висоті 20 метрів над землею. Дальність польоту такої ракети - 2,5 тисячі кілометрів за годину. З минулого року Х-55, якими забезпечували стратегічні бомбардувальники, зняті з озброєння.
У музеї можна побачити і винищувач Су-27. У цього літака неоднозначна історія. Саме Су-27 впав у натовп на аеродромі Скнилів. На літаку цієї ж моделі, проте модернізованому, з відомим льотчиком-снайпером генерал-майором Василем Нікіфоровим понад місяць тому у небо здійнявся Президент України. Сьогодні Су-27 перебуває на озброєнні понад 30 країн світу і є найсучаснішим українським літаком, але також вимагає модернізації.
Матеріал сайту: http://20minut.ua