Фортеця стоїть на місці злиття двох річок - Південний Буг та Бужок. Уперше вона згадується в Іпатіївському літопису під 1146 – 1148 рр. Знаходиться в смт. Меджибіж Летичичівського районі Хмельницької області.
Меджибіж був добре укріпленою твердинею. Завойовники оволоділи ним лише у 1255 р., після чого змусили мешканців знищити оборонні споруди міста. Тоді було зруйновано земляні міські вали. Замок зазнав незначних пошкоджень. Згодом йому, як і місту в цілому, довелося зазнати нищення і стати свідком запеклих боїв та лихоліть. За довгу історію свого існування місто неодноразово було під володіннями різних держав, ставало епіцентром численних бойових дій та осад, що, звичайно, призводило до нищівних руйнувань його фортець та палаців.
Замок побудований на мисі річок Буг та Бужок, тому він має форму видовженого трикутника. Його площа складає 3/4 га: одна сторона 130 м, інша – 85 м.
Будівлі зосереджені в східному куті, де і розташована кругла башта. П'ятигранна двоповерхова нарізна башта з амбразурами знаходиться на північному заході. Біля неї в'їзд до замку. На цьому боці був глибокий рів, через який був перекинутий міст. В тупому куті замку – північна восьмикутна башта. Вона виступає 5 боками і має навкруги балки із залізними штахетами. Башта триповерхова. Від неї з двох боків починаються комори.
На території замку розташована церква. Будівля прямокутна з п'ятигранною абсидою, довжина 21 м., ширина – 10м. Збудував цей костел Рафаїл Сенявський на місці більш давнього. В 1831 костел був переосвячений на православну церкву.

Матеріали сайту http://www.kinder.mksat.net