Почаївська Свято-Успенська лавра — духовна скарбниця українського народу, якій протягом кількох століть поклоняється увесь світ. Це найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври в Україні.
ЇЇ історія нараховує сім з половиною століть.
Нині на території Лаври діють сім церков: Успенський і Троїцький собори, Печерна, Антоніївська, Похвальна, Варваринська і Різдвяно-Богородицька церкви. З головним храмом Лаври добре гармонує чотириярусна дзвіниця висотою 65 м, збудована в 1861-1871 роках за проектом архітектора К. Раструханова. На одному з її ярусів висить найбільший в Україні дзвін, що важить понад 11,5 т.
В Лаврі є й печерна церква монаха Іова в справжній печері, там зберігаються його мощі.
Свято-Успенська Почаївська лавра — одне з величних в Україні місць прощі на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня).
Святині Свято-Успенської Почаївської лаври:
слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води,
чудотворна ікона Матері Божої Почаївської,
мощі преподобного Іова,
мощі ігумена Амфілохія.

Свято-Духовний скит
В 4 км від Свято-Успенської Почаївської лаври знаходиться Лаврський Свято-Духовний скит (1220, будівлі поч. XX ст.) із храмами Зішестя Святого Духа із дзвіницею, Всіх Святих і надбрамним преп. Іова Почаївського.

Джерело Святої Анни
За християнськими переказами, тут колись з'явився слід стопи святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. А згодом із того божественного сліду утворилося джерело. Багато жінок вірять, що вода виліковує жіночі хвороби, а також допомагає боротися з безпліддям.
Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні. Джерело - життєдайне, є колодязь і купель для занурення, температура його води завжди +4. Згідно з легендою, якщо в нього тричі зануритися з головою, будеш здоровим протягом року.