35800, м. Острог, вул. Академічна, 5.
Державний історико-культурний заповідник м. Острога створено у серпні 1981 року на базі Острозького краєзнавчого музею, заснованого 1916 року. Нині в системі заповідника діє 4 стаціонарні експозиції: краєзнавчо-художня в замку князів Острозьких XIV ст., нумізматична, експозиція літературно-меморіального музею письменника М. Островського на його батьківщині в с. Вілія Острозького району, Музей книги та друкарства.

Музей книги – один з двох повнопрофільних музеїв книги в Україні. Експозицію його створено за проектом архітектурно-художнього оформлення Ленінградського комбінату живописно-оформлювального мистецтва (художник Є. Шаповалов) і відкрито 10 грудня 1985 року. Експозиція присвячена історії української книги і охоплює період від виникнення слов’янської писемності до початку XX ст. Новітня історія книги розкривається через систему виставок, які постійно змінюються. Музейна колекція стародруків XVI–XVIII ст. нараховує майже 1,5 тис. експонатів, серед яких – кириличні стародруки та видання друкарень Німеччини, Італії, Франції, Нідерландів, Швейцарії, Англії, Польщі, Литви, Білорусі тощо. Музей книги має також колекцію антикварної та букіністичної книги, яка нараховує біля 4 тис. шт., а також колекцію оригінальної книжкової графіки та екслібрисів.

Музей також проводить велику роботу з пропаганди та популяризації української книги шляхом організації значної кількості виставок, до створення яких залучаються колекції Волинського та Рівненського краєзнавчих музеїв, Національного Музею книги та друкарства в Києві, приватні збірки з наступним експонуванням виставок у вказаних музейних закладах.
Протягом 2004 року було проведено 116 екскурсій для близько 3000 відвідувачів з України та з-за кордону, прочитано 8 лекцій (прослухало біля 300 чоловік).

2004 року було підготовлено виставку «Вертоград Печерський» (лютий–березень), присвячену Києво-Печерському Патерику – видатній пам’ятці давньоруської книжності (спільна виставка з Національним Музеєм книги та друкарства в Києві та Українським науково-дослідним інститутом спеціальних видів друку). З березня по травень 2004 року проходила виставка «Ляльки Польщі, ляльки світу» – з колекції польської етнографічно-мистецької фундації «Цепелія» (Варшава) за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку в рамках року Польщі в Україні. Експонувалось більше 500 ляльок ручної роботи з багатьох країн світу.

Інформація сайту: http://prostir.museum/museums/ua